Ljeto se bliži, a vi ne znate koju destinaciju odabrati za svoj ovogodišnji ljetni odmor? Ne brinite, imamo rješenje za vas. Proljeće je najbolje vrijeme za planiranje sljedećeg putovanja na odredište snova koje ste oduvijek željeli posjetiti.

Da biste povećali svoje šanse za pronalaženje doma za zamjenu za godišnji odmor, savjetujemo vam da započnete svoju pretragu barem 2 mjeseca unaprijed. To će vam pružiti dovoljno vremena za pronalaženje i organiziranje zamjene stana ili kuće u vašoj omiljenoj destinaciji.

Ako drugi članovi obitelji ili prijatelji još uvijek nisu izrazili svoje želje za određenu destinaciju, donosimo vam par popularnih rješenja i ideja. Osim toga, ranija organizacija putovanja omogućit će vam da uštedite novac na skoro svemu, od prijevoza i avionskih karti do ulaznica za posebne izložbe, koncerte i slično.

Ljetne destinacije koje vas čekaju za zamjenu

Nedostaje vam inspiracija? Planiranje vašeg sljedećeg putovanja unaprijed je rješenje za izbjegavanje tradicionalnih i turističkih mjesta koje svake godine posjećujete sa svojom obitelji. Vjerojatno već dugi niz godina putujete na tradicionalan način, pokušajte nešto novo i uzbudljivo. Vrijeme je da inovirate način na koji putujete.

Zamjena stana ili kuće za godišnji odmor je idealna opcija za bilo koju vrstu putovanja, čak i za neočekivana putovanja u zadnji trenutak! S više od 400.000 članova diljem svijeta, možete izabrati odredišta koja vam najviše odgovaraju.

Prijavite se na HomeExchange i provjerite ponudu domova za zamjenu. Mnogo je novih članova koji su vas spremni ugostiti u zamjenu za GuestPoints. Krenimo s destinacijama!

Italija

Ljeto je daleko najpopularnije vrijeme za posjet Italiji, iz niza dobrih razloga. Vrijeme je toplo, otvarajući vam mogućnost za sve aktivnosti na otvorenom i posjetu znamenitostima bez potrebe za kišobranom. Jedini problem bi mogao biti u tome što je smještaj u Italiji tijekom ljeta teško naći i skup je. No, uz mogućnost zamjene kuće ili stana našim korisnicima svakako ćete doskočiti spremni i riješiti ovaj problem kao da ga nikad nije ni bilo. Naoružajte se vremenom za pretraživanje ponude domova u Italiji i odaberite onaj koji vam se čini kao najidealniji za ljetni odmor u Italiji.

Dakle kao što smo već spomenuli, najbolji razlog za putovanje u Italiju ovog ljeta - ako ste obožavatelj sunca - je svakako vrijeme. No, tu je i mnoštvo ljetnih festivala koji su još jedan veliki razlog za posjet tijekom ljetne sezone, premda ovi festivali čine već prenapučene ulice još punijim. Upravo zbog tih gužvi, ljeto je apsolutno vrijeme kada je rezervacija unaprijed za smještaj i ulaznice za muzeje nužna.

Većinu godine Sardinijske plaže su prilično tihe, no svakog ljeta, međutim, podvrgavaju se preobrazbi dr. Jekylla u najistaknutije mjesto za sunčanje u Italiji i invaziju suncobrana i ručnika. Ipak, nekim čudom, mnoge od najljepših plaža su i najtiše. Kako biste iza sebe ostavi gomilu turista, krenite prema Golfo di Orosei, istočnoj obali. Moćne stijene izranjaju iz mora s tihim plažama smještenim među njima - tihe su upravo zato što su mnoge dostupne samo brodom. Ukrcajte se u gradu Cala Gonone, južno od Grotto del Bue Marino i ploveći južno pronađite najljepše plaže Cala Sisine i Cala Mariolu.

Od drevnih rimskih ruševina do renesansne umjetnosti mnogo je toga za vidjeti. Kako biste sačuvali zdrav razum, odaberite nekoliko lokacija koje su vam najvažnije. Ne pokušavajte obići Rim, Firencu i Veneciju u tjedan dana, jer sve što ćete vidjeti su velike gužve i precijenjena hrana. Čarolija zemlje je uživanje u mjestu na način kako to rade lokalci… što znači da biste trebali istraživati krivudave uličice, provoditi vrijeme na trgu i potrošiti tri do četiri sata dnevno na večeru. Usredotočujući se na jednu regiju, uštedjet ćete novac, a za svaku veću lokaciju kao što je Duomo u Firenci, odaberite drugo, manje poznato mjesto kao balans.

Francuska

Provansa je jedno od onih mjesta o kojima sanjate i provesti svoj ljetni godišnji odmor tamo je ispunjenje tog sna. Mnogo je razloga zašto je ovo mjesto popularno, posebice među obiteljima s malom djecom. Prvo, cvjetanje lavande. Nešto prekrasno! Lijep spektakl koji možete vidjeti između lipnja i sredine srpnja.  Ako imate sreće, možda ćete do sredine kolovoza moći vidjeti polja lavande u cvatu. Uvjeravamo vas da je vožnja kroz polje lavande jedno od najljepših iskustava za sve! No, putovanje u Provansu također znači more, plaža, mala sela, dobra vina i nevjerojatnu hranu.

Unatoč mnoštvu turista, ljeto je zapravo savršeno vrijeme za boravak u Francuskoj. Dugi, vrući ljetni dani, mnogo aktivnosti na otvorenom, tržnice prepune svježih proizvoda, mnoštvo plaža za sunčanje. Da, s više gužve, cijene hotela više koštaju, ali s pravim planiranjem i mogućnošću zamjene kuće ili stana, uživanje u ljetnom odmoru u Francuskoj ne bi trebalo biti teže od planiranja piknika.

Pogledajte ponudu naših korisnika i domove za zamjenu u Francuskoj.

Španjolska

Španjolska slijedi Francusku kao omiljena ljetna destinacija. Prema podacima Svjetske turističke organizacije, odmor u Španjolskoj privuče gotovo 60 milijuna turista godišnje.
Gradovi Barcelona, Madrid i Sevilla su sada poznati i cijenjeni, no jeste li znali da Španjolska nudi više od desetak rajskih obala na kojima možete ljetovati? Raznolikost španjolske obale učinila je Španjolsku popularnom ljetnom destinacijom.

Istočna obala Sredozemlja pruža idilično okruženje za odmor u Španjolskoj s mnoštvom odličnih pješčanih plaža i more ugodne temperature. Dok su obale koje graniče s Francuskom, kao što su Costa Brava, Costa Dorada ili Costa Barcelona vrlo popularne, također se preferira i Costa del Azahar, koji se nalazi na području Valencije, ali je i manje turistički posjećeno mjesto. Otkrijte prirodni park Sierra Irta, zaštićeno područje od oko 10.000 hektara.

Još južnije, Costa Tropical i Costa del Sol su najposjećenija turistička mjesta svakog ljeta, kao i Costa Almeria gdje su plaže više urbane. Nakon uživanja na plaži u Esteponi, odvojite vrijeme za posjet starom gradu i njegovoj povijesnoj jezgri. Za znatiželjnike, posjetite grad Salobreña koji se nalazi samo nekoliko kilometara od Malage i otkrijte dvorce i povijest arapskih civilizacija koje su tamo ostavile svoj trag.

Naši članovi nude prekrasne domove kako bi najbolje iskoristili vaš odmor u Španjolskoj, kao što je Vanessin dom u Torremolinosu s kojeg se pruža prekrasan pogled na more.

Pogledajte ponudu stanova i kuća za zamjenu u Costa del Sol

Grčka

Svaki dan tijekom ljeta u Grčkoj osjećat ćete se kao da je neko slavlje - i to je zato što jest! Grčka slavi ljeto od svibnja do listopada. Gostoljubiva, svijetla i šarena, nudi svima nevjerojatna blaga.

Ljeto u Grčkoj i drevni hramovi promatraju Egejsko more. Portara u Naxosu, Delos, Skarkos u Iosu, Faistos u Heraklionu, Kreta; poznata ljetna odredišta gdje je prošlost Grčke osvijetljena mediteranskim suncem. Drevna Olimpija, Knosos i antička dolina Gortina, samostani planine Athos, Akrotiri u Santoriniju; sve su udaljene samo nekoliko koraka od mora, i trebali bi biti prioritet na vašem popisu ljetnih destinacija. Kao i arheološki muzeji, bizantski samostani, dvorci, kule i drevne staze. U Grčkoj čak i najmanji prizor ima veliku povijest, a vi ga možete otkriti.

Otkrijte autentičnu Grčku kada putujete na otoke Aegean i Ionian. Donoussa, Schinoussa, Anafi, Kimolos, Halki, Kastelorizo. Od Symija do Ikarije i Amorgosa, Tilosa, Kalymnos-a, Alonissos-a, Samothrakija, Itake, Paxija, egzotičnog Antipaxija i bujnog, zelenog otoka Lefkada. Ouzo i domaće vino dijelit ćete s ribarima, ljubaznim mještanima i kućanicama koje peku kruh u pećima na drva.

Preko slastica i delicija poput amigdalote, soumade (sirup od badema), mastiha, domaće limunade i aromatične grčke kave, lokalci će podijeliti priče o svojoj zemlji. Mitovi, običaji i tradicije su i danas živi, usmeno se prenose s koljena na koljeno. Podijelit će s vama improvizirane pjesme i pjesmuljke, a vi ćete im se pridružiti.

Bez obzira na to koju destinaciju ili plažu odaberete, sigurni smo da ćete uživati. Popularne destinacije koje smo naveli pružit će vam nezaboravna ljetna iskustva, a ovo su samo neke od destinacija koja će vas impresionirati, na vama je odaberete gdje će vam “sljedeći dom” biti.

Ljeto u Grčkoj je velikodušno i čisto, stoga savjetujemo da svakako pogledate ponude naših članova i dogovorite zamjenu doma u Grčkoj ovog ljeta.

Pronađite svoju top destinaciju